Наразі ще не подано жодної петиції

Музей М.П. Трублаїні

 Батьківщина для кожної людини починається з тієї землі з того міста  чи села де вона народилася.

Таким священним місцем для письменника - земляка М.П.Трублаїні є мальовнича Вільшанка. Тут він народився, звідси стежка вивела Миколу Петровича у широке життя.

При в'їзді до села зразу впадає у вічі великий будинок, покритий червоною черепицею, що схожий на вітрильник, це - музей - бібліотека М.Трублаїні.

Задум про будівництво бібліотеки - музею народився ще в 1983 році. Згодом було оголошено операцію «Шхуна «КОЛУМБ».

Із завмиранням серця переступаєш поріг будиночка - музею письменника - воїна. Заходиш і ніби потрапляєш до шхуни «КОЛУМБ», яку зобразив у своєму творі видатний наш земляк. Тут і капітанський місток, і ілюмінатор, і відкидні стільці, і палуба, а на ній столики у формі розгорнутих аркушів та стелажі з книжками. Стіни будинку розмальовані картинами, які відтворюють сюжети з творів М.Трублаїні. Привертає увагу макет корабля, оточеного кригою і освітленого північним сяйвом. Усе в музеї налаштовує на ліричний лад, усе примушує замислитися, ще і ще раз згадати улюбленого письменника, який віддав своє життя, захищаючи, рідну Вітчизну від фашистів.

Трохи нижче музею - бібліотеки знаходиться хата, де народився і жив Трублаїні. В ній дбайливо зберігаються стільці, стіл, підставка для вазона, що належали нашому землякові, а також ліжко та комод, зроблені ще в минулому столітті. А вгорі - портрет Т. Шевченка, обрамлений вишитим рушником. Усі експозиції виготовлені зі смаком, з любов'ю. І сюди йдуть люди, ті, кому дорога творчість письменника, хто хоче доторкнутися то тих витоків, що наснажували Трублаїні.

На будівництво музею - бібліотеки та реставрацію хати було витрачено великі кошти (500000крб). В колгоспах, навчальних закладах та підприємствах району і області проводилися молодіжні суботники. Зароблені гроші йшли на рахунок меморіалу.

Юнаки та дівчата збирали фотодокументи, речі побуту з життя людей українського села тих років, в які жив на Поділлі М.П.Трублаїні. Було оголошено конкурси дитячих малюнків за його творами. Велику вдячну справу зробив для крижопільчан невтомний пошуковець і книголюб В.Г.Стодольський. Понад 150 фотокопій, зроблених ним у Вінниці та Харкові, де певний час жив і трудився М.П.Трублаїні стали чи не найголовнішими експонатами музею -меморіалу. Приймалися книжки з написами від автора, що також були привезені в дар музею матеріали про життя і творчість письменника, цікаві експонати, фотознімки, копії газетних публікацій, записи спогадів про М.П.Трублаїні тих людей, з якими він зустрічався під час подорожі у маршруті: «Вінниця - Київ - Харків - Москва - Ленінград - Мурманськ».

25 квітня 2007 року виповнилось 100 років з дня народження письменника - земляка.

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація