Наразі ще не подано жодної петиції

Завітайте у Заболотне

У мальовничому куточку подільського краю розміщене село Заболотне, в якому уже 60 років знаходиться меморіальний музей академіка з світовим іменем – Данила Кириловича Заболотного. Раніше це село називалось Чоботаркою, саме тут і народився майбутній президент Всеукраїнської академії наук.

Меморіальний музей академіка Данила Кириловича Заболотного засновано 1929 року. Музей знаходиться на території садиби, яка належала родині Заболотних. З тих часів збереглася хата під солом’яною стріхою де народився вчений, літня кухня, де він приймав хворих, могили вченого та його дружини Людмили Раденької.

          У хаті збережено інтер’єр, який був за життя Данила Кириловича , тут знаходяться його особисті речі та речі його дружини, що розповідають про приватне життя родини, зібрані рукописи, книжки, фотографії. У 1966 році було збудовано експозиційний корпус, у чотирьох кімнатах якого представлено експонати, що розповідають про життєвий шлях та наукову діяльність видатного вченого.

         Повертаючись з далеких експедицій, Заболотний завжди привозив екзотичні рослини, деревця. Біля його хати дотепер ростуть висаджені ним карпатська береза, уссурійський клен та великий кущ кизилу.

   З 1985 року музей є підрозділом Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України.

         Кілька років експозиційний будинок музею перебував на реконструкції. А  зараз уже працює експозиція, яка розповідає про життєвий і творчий шлях академіка, Президента Всеукраїнської академії наук, славного сина українського народу.

 

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація