Наразі ще не подано жодної петиції

Культура району

     Мережа закладів культури - це районний і 18 сільських будинків культури, 8 сільських клубів, 2 районних і 25 сільських бібліотек централізованої бібліотечної системи, Крижопільська і Городківська школи естетичного виховання, народний  музей  М. П. Трублаїні в с. Вільшанка, громадський музей історії села  Куниче.

     На зміцнення матеріально-технічної бази культури виділяються кошти, які вже вимірюються у мільйонах.  На даний час,  ця цифра становить 3,5 млн. грн.

     Крім районного Будинку культури та школи естетичного виховання, в які вкладено відповідно 450 тис. та 1 млн.917 тис.грн., значно оновлено 16 сільських закладів культури, ремонти окремі з яких становлять  більше ста тисяч гривень.

     До культурно-мистецьких об’єктів у повній мірі відноситься центральна площа в райцентрі, яка споруджена за спонсорські кошти.

     Імпульси щодо розвитку культосвітніх закладів, які йдуть з райдержадміністрації, знаходять своє продовження у сільських радах, суб’єктів господарювання.

     Широкомасштабні заходи проведено з нагоди Дня незалежності України, 80-ї річниці утворення Вінницької області, у рамках яких пройшли творчі звіти колективів художньої самодіяльності, районні фестивалі “Різдвяне диво”, “Пасхальна радість, “Історія села в розмаїтті людських талантів”. урочистості з нагоди відзначення 105 – ї річниці з Дня народження М.Трублаїні в с. Вільшанка, районне свято хореографії «Веселкові барви», районний конкурс молодих виконавців «Зоряна криниця».  Регіональний фестиваль духової музики «Сурми Поділля» отримав статус обласного в 2012 році і в ньому прийняли участь учасники з 8 районів області. Широко цікавими та повчальними є нові проекти – концерти, присвячені матерям – героїням та творчий звіт  народного фольклорного колективу (с. Тернівка - в жовтні 2012 року).            Забезпечується культурне обслуговування сільських населених пунктів, де відсутні стаціонарні заклади культури.  Було проведено ряд концертів для віддалених сіл району, у рамках  благодійної акції «З теплом у серці».

    Культурно мистецькі заходи, що проводяться в районі, сприяють творчому зростанню аматорів сцени та підвищення інтересу населення до національної культури..

    При 27-ми закладах культури клубного типу системи Міністерства культури і туризму України  діють 183 клубних формувань ( в т.ч. 160 в сільській місцевості) , у яких задіяно 2082 учасники .

    На сьогоднішній день 14 колективів художньої самодіяльності носять звання “народний”, 6 – “зразковий”, 4 з них отримали ці почесні звання у 2012 році.

    Продовжується співпраця з Міжнародним проектом “Бібліоміст”, який дасть змогу розширити кількість бібліотек, що безкоштовно надають доступ до мережі “Інтернет”, а відтак стануть ще одним кроком подальшої модернізації культосвітньої галузі району.

    У районі нараховується 21 пам’ятник археології, 37  – історії, 7 – монументального мистецтва, 23- архітектури та містобудування.                     Найвідомішими є Казанська церква (1619 р.) та Костьол Пресвятої Діви Марії (1747 р.) в с. Городківка, церква Іоанна Богослова, що зведена в с. Радянському більше 400 років тому, садиба Бжозовських (початок ХІХ ст.) в с. Соколівка.

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація