Наразі ще не подано жодної петиції

Державна сімейна, молодіжна, гендерна політика захисту прав дитини

     Основними напрямами діяльності відділу у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації є:
     У сфері реалізації сімейної політики – укріплення сім’ї та формування у батьків відповідального ставлення до виховання дітей, соціальна підтримка багатодітних сімей, попередження насильства в сім’ї, впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї.
     У сфері реалізації молодіжної політики – формування здорового способу життя молоді та попередження негативних явищ у молодіжному середовищі, підвищення громадянської активності молоді, підтримка кращих молодіжних ініціатив.
     У сфері реалізації гендерної політики – впровадження гендерних підходів у діяльності, підвищення гендерної культури населення.
     У сфері оздоровлення – підвищення рівня безпеки та якості надання оздоровчих послуг, охоплення оздоровленням максимальної кількості дітей. 
     У сфері попередження торгівлі людьми – заходи щодо попередження торгівлі людьми та встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
     В районі діють:  районна Цільова соціальна комплексна програма підтримки сім’ї, демографічного розвитку, попередження торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2015 року, на реалізацію якої  виділено 10000 грн, районна  цільова соціальна  програма «Молодь Крижопільщини», на реалізацію якої  з місцевого бюджету виділено 12000 грн.

      Протягом І кв. 2013 року відділом проведено низку заходів з метою поліпшення становища сім’ї, демографічної та соціальної ситуації, підвищення рівня духовних, моральних цінностей і авторитету української родини. Серед них: районна благодійна різдвяна ялинка для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей (всього 160 дітей).

      Проведено акцію до Всесвітнього дня спонтанного прояву доброти «Епідемія доброти», районний конкурс читців “Кобзар і Україна” (27 учасників). Взяли участь дитячо-юнацькому конкурсі «Подільський первоцвіт», на якому вокалісти зайняли призові місця. Проведено урочисті проводи призовників, які направляються для проходження військової служби ( 23 призовників).

 Відділом розроблено проект розпорядження «Про районний етап проведення Всеукраїнської акції “Серце до серця” допомоги  дітям з вадами слуху», затверджено склад організаційного комітету та план заходів.

      На виконання норм Закону  України «Про охорону дитинства» стосовно надання пільг багатодітним сім’ям і дітям з багатодітних сімей станом на 01.04.2013 року в районі проживають 272 багатодітних сім’ї, в яких виховуються 920 дітей. Списки  багатодітних сімей внесені до ЄДАРП, подані надавачам житлово - комунальних послуг та послуг зв’язку для забезпечення пільг даної категорії сімей. Отримали посвідчення батьків багатодітної сім’ї 260 сімей, 489 - дітей з багатодітної сім’ї.

      Відділ постійно бере участь в підготовці та проведенні засідання координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації, у спільних рейдах з метою виявлення неблагополучних сімей.

      Працює дорадчий орган для комплексного вирішення проблем сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Для присвоєння почесного звання України «Мати – героїня» багатодітним жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку 5 і більше дітей, було направлено 140 пакетів документів. Нагороджено цим званням 111 жінок, з них у 2012 році – 35, у 2013 році 13 матерів.

      На виконання Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”,  У районі не ліквідовано та не перепрофільовано жодного оздоровчого закладу. Усі об’єкти функціонують за призначенням. Серед них: 2 – санаторного типу (Заболотненський психоневрологічний санаторій та ТОВ Дитячий санаторій “Зелена діброва”), 1 – профільний ( ДЗОВ “Мрія”). 

      Затверджено районну Програму «Оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку влітку 2013 року», якою передбачено виділення з місцевого бюджету 149,840 тис.  для придбання та здешевлення путівок.

       На виконання розпорядження голови облдержадміністрації № 499 від 04.09.2012 про підготовку та проведення профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» проводяться заходи по попередженню розповсюдження реклами, яка суперечить Закону України «Про рекламу», а саме реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів та продажу їх дітям. Підчас рейдів обстежено 16 торгівельних заклади   Розповсюджено в  усіх закладах  торгівлі  та  громадського  харчування  району наклейки «Я не продаю алкогольні та тютюнові вироби неповнолітнім» (250 шт). 

       Проводиться роз’яснювальна робота серед підприємців, директорів закладів торгівлі та громадського харчування щодо відповідальності за продаж дітям алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

       Проводилися заходи з учнями професійно-будівельного ліцею по профілактиці негативних звичок: «Вплив алкоголю на організм людини» ( 127 чол.), «Шкідливий вплив тютюну на організм підлітка» (120 чол.). Розповсюджується соціальна реклама, спрямована на формування здорового способу життя у дітей та молоді  – 125 шт., для одинадцятикласників організовано зустріч з лікарями «Життя без шкідливих звичок».

       Постійно проводиться робота по попередженню насильства в сім’ї, корекційна робота з особами, які здійснюють насильство.

       Взято на облік 41 особу, які здійснювали насильство в сім’ї, проведено коррекційну роботу з 15 особами.

 

  

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація