Наразі ще не подано жодної петиції

Соціальний захист

Про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації за 9 місяців 2013 року

За 9 місяців поточного року 2721 одержувачу, які перебувають на обліку в управлінні по  15 видах державних соціальних допомог, нараховано кошти на загальну суму 19 млн. 421 тис. грн. 

За призначенням субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулось 1477 сімей. Вищезгадані субсидії призначено 1294 сім’ям на загальну суму 822,1 тис. грн..

Середній розмір такої субсидії на сьогоднішній день складає майже 635 грн.

Компенсаційні виплати на скраплений газ нараховано 1105  особам на загальну   суму 78,6  тис. грн., на тверде паливо 1819 пільговикам - 1 млн. 173 тис. грн.

Через управління соціального захисту населення райдержадміністрації та сервісний центр- інваліди району забезпечені 64 засобами реабілітації.

В  санаторіях України з початку року безкоштовно оздоровлено 14 осіб з числа ветеранів Великої Вітчизняної війни та інвалідів загального захворювання, 6 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виконання доручення голови ОДА Івана  Мовчана, відповідно до покладених повноважень, спільно з іншими службами, проведено 73 рейдів щодо виявлення випадків тіньової зайнятості.  Даний показник на 19 перевірок перевищує показник  за весь 2012 рік. У 19 підприємців виявлено 22 працівники без належного оформлення трудових відносин. За результатами рейдів укладено 8 трудових договорів. До порушників застосовуються міри адміністративного впливу.

Згідно даних моніторингу, середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників району за січень-серпень 2013 року становить 2444 грн., що на 8% більше відповідного показника минулого року, або більше як у 2 рази  перевищує розміри соціальних гарантій – мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, які на даний час становлять 1147 грн. Вищезгаданий показник є одним із кращих в області.

В районі діє дві програми – Програма надання грошової допомоги за зверненнями громадян у невідкладних випадках та  Програма підтримки дітей-іналідів.

Відповідно до першої програми, за розпорядженням голови райдержадміністрації Л.П. Семенюк  станом на даний час 97, потребуючим малозабезпеченим і хворим жителям  району, виплачено майже 61 тис. грн. Відповідно до другої - до Міжнародного дня інваліда заплановано  105  дітям-інвалідам виплатити одноразову грошову допомогу в по 250 грн. кожному на суму 27 тис. грн.

556 одинокому непрацездатному громадянину у відділенні соціальної допомоги дома  надається близько 32 різного виду соціальних послуг. У стаціонарному відділенні постійного перебування територіального центру на даний час перебуває 18 одиноких осіб, яким надається більше 40 видів різних послуг.

На даний час проводиться наголос на інститут державних соціальних інспекторів, головні завдання яких - це контроль за цільовим використанням бюджетних коштів та визначення нужденності заявника. З початку поточного року  ними  проведено  143  виїздів, перевірено  798 одержувачів допомог, повернуто до державного бюджету 4,7 тис. грн.


Внесено зміни до деяких законів України соціального захисту населення

Громадяни, які доглядають за інвалідами ІІ та ІІІ груп, зможуть одержувати державну соціальну допомогу.

На даний час відповідно до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» визначено, що право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям мають лише особи, які доглядають за інвалідами І групи, а також особами, які досягли 80-го річного віку, та які є одержувачами компенсаційних виплат згідно постанов КМУ № 588 від 29.04.2004 р. або № 832 від 26.07.1996 р.

З січня 2014 року отримувати допомогу малозабезпеченим сім’ям зможуть і особи, які забезпечують постійний догляд ще за однією найменш захищеною категорією громадян, а саме за інвалідами ІІ та ІІІ групи або особами похилого віку. Дані зміни передбачено Законом України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», який підписаний Президентом України 08 жовтня 2013 року.

 Посилення матеріальної підтримки малозабезпечених сімей, в яких виховуються діти,над якими встановлено опіку чи піклування.

 У рамках Соціальних ініціатив Президента, з метою встановлення соціальної справедливості для сімей, у яких виховуються діти-сироти, позбавлені батьківської опіки, у травні поточного року підписаний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення матеріальної підтримки сімей, в яких виховуються діти, над якими встановлено опіку чи піклування».

Цим Законом передбачено, що з 01 січня 2014 року при призначенні соціальної допомоги сім’ї опікуна до сукупного доходу не включати суму допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, що дозволить збільшити розмір соціальної допомоги.


У лютому усі сім’ї з дітьми, які отримують допомогу по малозабезпеченості, одержать підвищені виплати. Про це повідомила в.о. Міністра соціальної політики України Наталія Королевська під час селекторної наради щодо стану соціальної сфери.

„У рамках Соціальних ініціатив Президента України збільшено розміри допомог малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, цього року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для дітей зріс до 85% проти минулорічних 75%. Крім того, доплата на дітей від 3 до 13 років зросла до 250 гривень, а на дітей від 13 до 18 років – до 500 гривень”, – сказала Наталія Королевська.

Вона відзначила, що відповідні зміни передбачені державним бюджетом на цей рік. Водночас Наталія Королевська наголосила, що документ був ухвалений тільки в середині січня, а тому перерахунок виплат здійснюватиметься вже у лютому без звернення громадян.

Довідка:

На 2014 рік рівні забезпечення прожиткового мінімуму для даного виду допомоги становлять:

- для пенсіонерів та інвалідів – 100% прожиткового мінімуму (на даний час 949 грн.);

- для працездатних осіб – 21% прожиткового мінімуму (на даний час 255,78 грн.);

- для дітей віком до 6 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 877,2 грн.);

- для дітей віком від 6 до 18 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1093,1 грн.);

- для дітей віком від 6 до 18 років (за умови навчання) – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1035,3 грн.).


Управління соціального захисту населення працює з людьми і для послуг жителів району.

Державні соціальні допомоги за лютий 2014 року профінансовано та виплачено 2424 одержувачам в повному обсязі, про що проінформувала начальник УСЗН Тетяна Плакидюк.

Протягом лютого на виплату державних соціальних допомог було направлено 2млн. 324,1 тис. грн.  в тому числі проведено виплати допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та інвалідам з дитинства на суму   2 млн. 234,4 тис. грн.;

4 прийомним сім’ям виплачено 35,4  тис.грн;

по догляду за психічно хворими 27 особам виплачено 46,3 тис. грн.;

соціальні послуги надано 51 одержувачу на суму 8 тис. грн.

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію працівники управління забезпечили якісний прийом  документів,  нарахування та повноту виплат державної соціальної допомоги.

На даний час проводиться щоденний прийом документів у громадян, жителів нашого району, у прозорому офісі при РДА. Фінансові зобов’язання зареєстровані у казначействі та фінансовому управліннях.

Вивірені та надруковані списки одержувачів допомог готові для проведення виплат за березень в повному обсязі.


Розпочато прийом документів для призначення житлових субсидій на тверде паливо та скраплений газ

Управління  соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що з 31 березня 2014 року розпочато прийом документів для призначення житлових субсидій на тверде паливо та скраплений газ.

Для жителів смт.Крижопіль прийом документів для оформлення субсидій проводитиметься щоденно за попереднім записом по телефону 2-68-73 також за вищезгаданим телефоном ви можете  отримати консультацію по питаннях , що стосується оформлення субсидії.

Соціальні працівники територіального центру нададуть практичну допомогу у зборі пакету документів для призначення субсидії громадянам, яких вони обслуговують.

Жителям сільської місцевості потрібно звернутися до уповноважених працівників сільських рад, які допоможуть у зборі документів та передадуть їх до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Для оформлення субсидій на тверде паливо та скраплений  газ потрібно подати такі документи:

паспорт, ідентифікаційний номер та пенсійне посвідчення (обов’язково мати при собі посвідчення особи);

- довідку про склад сім’ї;

- довідку про земельну ділянку;

-довідку про пай в грошовому виразі та в гектарах;

-довіку про доходи за весь 2013 рік (для всіх працездатних осіб, зареєстрованих в житловому приміщенні );

особи, які мають газобалонні установки, повинні пред’явити ксерокопії абонентських книжок;

діючий рахунок (соціальний) в банку для зарахування коштів.

Громадяни, які бажають також  отримувати субсидію на водопостачання та водовідведення, електроенергію, повинні мати при собі квитанції про сплату даних послуг за попередній місяць.

Наша адреса: смт. Крижопіль, вул. Піонерська, 30, тел. 2-68-73  


РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН В УПРАВЛІННІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Всебічний та неупереджений розгляд звернень громадян – є одним із важливих напрямів роботи управління соціального захисту населення. Спеціалісти управління розглядають заяви, скарги та пропозиції, вирішують завдання стосовно своєчасного реагування на проблемні питання, порушені громадянами.

На особистому прийомі в управлінні з початку року прийнято понад сотню громадян.

З метою організації освітньої роботи серед населення запроваджено виїздні прийоми за  місцем проживання громадян. Так  за перше півріччя поточного року їх здійснено 72 в населені пункти району, де прийнято 401 громадянина з різних питань.        

До управління соціального захисту надійшло 8 письмових звернень, що на 4 менше минулого року, із загальної кількості 6 надійшло через вищестоящі органи.

Розгляд листів, заяв і скарг здійснюється в терміни відповідно до Закону України „Про звернення громадян”. Усні і письмові звернення щоквартально аналізуються начальником управління. Моніторинг розгляду звернень громадян дає можливість виявити причини, вивчати громадську думку, вдосконалювати роботу спеціалістів управління з питань  соціального захисту населення по даних напрямках роботи.

За перше півріччя 2014 року в  засобах масової інформації вміщено та оголошено 16 роз’яснень положень чинного законодавства з соціальних питань зі  змінами і доповненнями до нього.

При управлінні постійно працює телефон гарячої лінії за номером 2-68-73,  та проводиться щоденний прийом громадян.


Про працю неповнолітніх

Неповнолітні, тобто особи, які не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами встановленими законодавством України.

Не допускається прийняття на роботу осіб молодших 16 років. За згодою одного із батьків, або особи, що його замінює можуть, як виняток прийматися на роботу особи, які досягли 15 років.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої праці, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненню ними 14 - річного віку за згодою одного із батьків або особи, що його замінює.

На кожному підприємстві, установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли 18 років.

Усі особи молодші 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному огляду.

Забороняється залучати осіб молодших 18 років на важких роботах  і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється залучати неповнолітніх до підіймання і переміщення речей  маса яких  перевищує встановлені для них граничні норми. Забороняється залучати осіб молодших 18 років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих працівників пропорційно скороченому робочому часу.

Для неповнолітніх встановлена скорочена тривалість робочого часу: для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, а для осіб віком від 15 до 16 років (учнів від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) 24 – години на тиждень.

Заробітна плата неповнолітніх при скороченні тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі як і дорослим при повній тривалості щоденної роботи. Оплата за виконання відрядних робіт здійснюється за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується.

Щорічні відпустки працівникам молодшим 18 років надаються в літній час або, на їх бажання в будь-яку іншу пору року. Тривалість відпустки - 31календарний  день.

Звільнення працівників молодших 18 років з ініціативи власника або уповноваженого органу, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою комісії у справах неповнолітніх. Батьки, усиновителі, піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи на яких покладено контроль за додержанням законодавства про працю мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім коли продовження його чинності загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси. 

 

 

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація